Akif İnan Mah. 5022. Sk. No:3 Kat:3 Onikişubat / Kahramanmaraş info@marjinalpsikoloji.com 0552 792 52 46

İletişim Bilgileri

  • Akif İnan Mah. 5022. Sk. No:3 Kat:3 Onikişubat / Kahramanmaraş
  • info@marjinalpsikoloji.com
  • 0552 792 52 46

Sosyal Medya Hesaplarımız

Ökkeş Gümüşoluk

Merhaba, ben Psikolojik Danışman Ökkeş GÜMÜŞOLUK. 2019 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun oldum. Üniversite öğrencilik yıllarımda sempozyum ve konferanslarda aktif görev alarak mesleğimi sevmeye başladım. Mezun olduktan sonra meslek hayatımın ilk yıllarında Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Deniz Kuvvetlerinde bir yıl boyunca psikolojik danışman olarak görev yaptım. Görevim süresince askeri personellerin psikolojik boyutları konusunda çalışmalar yaptım. Çeşitli psikopatolojik durumlar karşısında psikolojik danışma süreçlerini yürüttüm. Askeriye içerisinde çeşitli çalışmalar başlatarak ve yürüterek takdir belgesini almaya hak kazandım. Etkili ve güzel konuşma diksiyon eğitimlerine katılarak sunum yapma becerilerimi geliştirdim.
2020
2020 yılında sosyoekonomik geliri düşük olan kişilerle sembolik ücretle danışan kabul ettim. Covid-19 salgınından dolayı çalışmalarımı online (çevrimiçi) olarak devam ettirdim. Çevremdeki psikolojik danışmanlarla tanışıp 2020 yılında Marjinal Psikososyal Danışmanlık Derneğini kurarak yönetim kurulunda dernek başkalığı yaptım. Yetkinliğine güvendiğim psikolojik danışman ve odak noktası insan olan meslek sahibi olan kişilere ulaşarak danışanlarıma multidisipliner çalışmalarda bulundum.
2021
2021 yılında aldığım girişimcilik eğitimlerim doğrultusunda yol arkadaşlarımla beraber K.Maraş Marjinal Psikoloji kurumunu kurdum. Beş kişilik ekip olarak şehrimde yüz yüze danışan kabul etmeye başladım. Mesleğimin getirdiği etik ilkeler kapsamında görüşmeler yapmaya devam etmekteyim.
2022
2022 yılında anaokulları ve kreşlerle işbirliği kapsamında mesleki çalışmalarımın zeminlerini oluşturdum. Kurum içerisinde grupla psikolojik danışmalar yaparak kitlesel çalışmalarımın önünü açtım. Yerel belediye kurumları ve yerel derneklerle görüşerek insanların ihtiyacın olduğu psikolojik sağlığı kapsamında seminerler, konferanslar, sunum çalışmalarını gerçekleştirdim.

Yetkin olduğum alanlar;
Çalışma hayatımda ilgi duyduğum alanlara yönlendirerek çalışma performansımın yüksek olmasına gayret ettim. Stes yönetimi, Depresyon, Kaygı bozuklukları, Panik atak, Özgül Fobiler, Çocuklarda Davranım Bozuklukları, Obsesif kompulsif bozukluklar gibi konular üzerinden eğitimler aldım. Böylelikle de çalışmalarımda çocuk ve yetişkinler üzerinde psikolojik danışmalar gerçekleştirdim.
2022 yılında arkadaşlarımla beraber İstanbul Marjinal Psikoloji kurulmasında görev alarak ekip olarak çalışma sahamızı genişlettim. Şuan Türkiye’ de iki şube ile insanların psikolojik destek görmesini yaygınlaştırdık.
Sağlıklı ve Marjinal Kalın- Psikolojik Danışman Ökkeş Gümüşoluk


0552 792 52 46